Kategoriler

Aile Yanı

Bu kategorideki evler, esas olarak, önceliği Küba’yı tanımak olan turistlere hitap etmektedir. Bu evlerde kalınarak gündelik Küba yaşantısının birçok detayına tanık olunabildiği gibi, kalıcı dostluklar edinme fırsatı da bulunabilmektedir. Bu evler diğer kategorilerdekilere göre genellikle daha ekonomiktir.

Yarı Müstakil

Yarı müstakil ev kategorisi, kiralık evdeki aile yaşantısıyla bağlantı kopmadan müşterinin sahip olduğu serbestinin anlamlı ölçüde arttığı durumu niteler. Bu evlerin büyük kısmında müşteri girişi bağımsızdır ve kiralık odalar ailenin kullanım alanının dışında bulunmaktadır.

Müstakil

Müstakil evler, olabildiğince serbest bir ortamda konaklama imkanı sundukları için ailelerden ve arkadaş gruplarından yoğun ilgi görmektedir. Otel mantığına yakın tarzda işletilen bu evlerde genellikle gündüz işçiler, geceleriyse güvenlik görevlileri çalışır.

Havuzlu

Küba’daki havuzlu villaların önemli bir kısmı kalite ve konfor bakımından ülkenin en iyi otelleriyle kıyaslanabilecek seviyededir. Sayılarının çok fazla olmamasının da etkisiyle, rezervasyon takvimleri diğer kategorilerdeki evlere göre daha doludur.